Dovolená Nízké Tatry 7.-14.7.2007

Letošní dovolenou jsme se rozhodli strávit v Nízkých Tatrách. Začátek byl trochu komplikovanější, protože páníček jel ještě s mým bráchou a jeho přítelkyní na pár dní na kola do Beskyd a já za nimi s Kasem měla v sobotu dorazit a společně vyrazit na Slovensko.
        Kdo zná mého Hořáčka-Lácíčka (pro neznalé naše staré auto škoda Felicia), tak ví, že bych ho už nejradši hodila ze skály a na každé cestě si říkám, že třeba už přestane jet (máme najeto 270 000 km na benzínovém motoru!!!) a konečně si koupíme auto nové. Páníček totiž říká, že dokud bude Hořák jezdit, nové nekoupíme :o) Hořák se mimochodem jmenuje proto, že jsme v něm s Kasem hořeli :o) ale to je zase jiná historie :o)

        No jenže Hořák je držák a jezdí pořád, ale... samozřejmě na cestě do Beskyd a dále na Slovensko jsem tedy rozhodně nechtěla, aby auto konečně přestalo jet, takže ono taky nepřestalo, ale pro změnu přestalo brzdit. Tahle krásná příhoda se mi stala v Hulíně (pro mě absolutně neznámý kraj) v sobotu v 11:30, venku snad 100 stupňů, auto narvaný po střechu a uvnitř trpící Kasík, a protože byl víkend po dnech volna, všechny místní servisy měly zavřeno – samozřejmě, co bych taky čekala, že :o)

        Naštěstí se nade mnou nakonec smiloval šéf jednoho značkového servisu Škoda, který povolal nějakého technika do práce (prý si budu muset ale chvilku počkat než technik doobědvá :o) a autíčko mi opravili (neskutečně rychle a neskutečně levně) a já mohla pokračovat dál. Takhle to vypadá, že brnkačka, ale panika a hysterie byly moje kámošky :o)))

        Na Slovensku už to pak byla paráda, ubytovaní jsme byli ve vlastní chatě, se spoustou myší a pavouků :o))), takže kluci každý den nastražovali pastičky, a vylepšovali návnadu. No musím říct, že byli úspěšní a já jediná se na myšku nebyla podívat, protože by mi jí bylo líto :o( jo a jestli snad někoho napadá, co jako Kas a myšky? Tak tedy vůbec nic. Spokojeně si chrupkal na zádech s roztaženýma nohama, jako správnej fotr :o))) a bylo mu úplně šuma fuk, že panička nemůže spát, protože se bojí, že jí budou běhat myšli po hlavě :o))) Šustily a hryzaly fakt pěkně! Ale zlaté myši a pavouci, protože hady bych asi nerozdejchala :o)

        Túry v Nízkých Tatrách byly opravdu úžasné, jen tedy najít nějaké jednodenní výlety nebylo úplně snadné, protože hory jsou už dost vysoké a doliny dlouhé, takže než člověk někam vyšlape, docela to trvá, pak se stihne chvilku pokochat a hurá zase šíleným krpálem dolů. Ale pár tras jsme našli a parádně si zaturistikovali. Kasík byl ve svém živlu a pokud jsem šla na třetí pozici (nevím, proč mu vyhovovalo zrovna tohle místo), tak do kopce a po rovině i parádně táhnul. Z kopce jsem ho musela pouštět, protože bychom se zabili asi oba :o))) Všichni jsme si ale svorně slíbili, že hřebenovky jsou absolutně to nejlepší, co člověka na horách může potkat, a že příště si dáme tak třídenní přechod hřebene a budem se kochat dostatečně dlouho :o) Různých chat a útulen je tam požehnaně, takže by to neměl být problém. No uvidíme, kdy si tohle splníme :o)))

     

Trasy:

Ďumbier - 2043 mnm, Chopok - 2023 mnm, Ďurková - 1749 mnm

1) Trangoška - Chata generála M. R Štefánika (2 hod) - Krúpová hoľa (50 min) - Ďumbier (20+15 min) - Chopok (1 hod 35 min) - Hotel Kosodrevina (1 hod 25 min) - Trangoška (45 min)......celkem 7 hod 10 min

2) Z Trangošky lanovkou na Hotel Kosodřevina - Drevenica pod Derešmi (55 min) - Pálenice (45 min) - Vajskovský vodopád (1 hod) - Krpáčovo (3 hod 30 min)..... celkem 6 hod 10 min

3) Kyslá - Struhárske sedlo (2 hod 35 min) - Sedlo Ďurkovej (55 min) - Ďurková (20 min) - Zámostecká hoľa (45 min) - Kyslá (2 hod).....celkem 6 hod 35 min

Více fotek na rajčeti