První letošní výlet - Milešovka
(více fotek na rajčeti)

    Na neděli 4.3.2007 Jitka naplánovala výlet a to ne ledajaký, ale zdolání nejvyšší hory Českého středohoří, Milešovky. Jelikož jsem letos ještě nikde na pořádném výletě nebyla, na Milešovce jsem taky nebyla, takže jsem moc ráda pozvání přijala a těšila se, jak si to užijem. Celkem nás šlo pět ženských :o) a tři psi. Moc jsem si libovala, že jsme vyrazily se třemi chlupatými psy, takže budeme řešit stejné "problémky" a taky jsme řešily :o) klacíky, bodláky, větvičky a bahno až za ušima :o) jen nevím, jak to ten Kas dělá, že byl vždycky bezkonkurenčně nejšpinavější :o))
    Den předem byla expedice trochu ohrožena, jelikož to vypadalo na celodenní déšť, ale nakonec jsme se rozhodly, že to vyzkoušíme a udělaly jsme dobře, protože celý den bylo absolutně úžasné počasí - ale Jitka ho samozřejmě objednala, takže nevím, čemu se divím, že :o). Sraz byl ve vesnici Lukov v 10:00 hod a vyrazily jsme přesně na čas. Jak by řekla Pavla, měly jsme dokonce 4 minuty k dobru!
    Trasa byla opravdu moooc povedená, dokonce ani tolik mnou obávaného bahna nebylo moc a často jsme šly po zpevněných cestách, kde se šlapalo dobře nám i pejskům. Po cestě jsem na zemi stále častěji vídala nějaké zvířecí stopy a tak jsem neváhala okamžitě identifikovat srnčí stopy a neustále to hlásit. Pravdou ovšem bylo, že těch stop bylo opravdu hooodně a když jsme šly místem, kde byla země posypána něčím na krmení zvěře, došlo nám, že to asi srnečky nebudou, ale že se jedná o divoká prasata. No žádnou paniku to v nás nevyvolávalo a v poklidu jsme si šlapaly dál. Najednou se mi ale zazdálo, že napravo, asi tak 50 metrů od nás, se něco hnulo - myslela jsem, že to bude tedy ta krásná srnečka a hle...ze křoví se vyřítil černý divočák jako almara a naštěstí si to pelášil úplně na druhou stranu..uffff. No došlo nám to až po chvíli. Takže jsem zase o něco chytřejší a už rozpoznám stopu srny od divočáka :o))))
    Pak už se cesta začala zvedat a zvedat a my se začaly drápat na Milešovku. Terén se poněkud ztížil, protože jsme šly už nejen po blátě, ale také po sněhu a čím výše tím více :o). Vrchol jsme zdolaly a na vrcholku jsme bohatě posvačily. Tedy klobouk dolů přes proviantem, který byl na stole, zejména tedy na koláče od Gabči - mňam :o) Všichni pejskové šlapali absolutně na jedničku a nejmladší Byemka je tedy sporťák od přírody, protože ta šlapala ze všech nejlíp. Kessynka je profík, protože ta s Pavlou šla již dogtrek - LONG! a Kasík, se zdálo z počátku, že zapomněl, jak se na úvaze chodí, ale ve druhé půlce už šlapal ukázkově a šňůra byla bezvadně napnutá.
    Po Milešovce jsme ještě dokončily výletní kolečko a zpátky jsme skončily v Lukově. Na konci jsme si trasu malinko zkrátily - mimo značku - cesta byla sice bahnitá, ale nebe se vyčistilo a bylo úplně bez mráčku, sluníčko svítilo, my byly uprostřed polí... no prostě absolutní idylka... už se moooc těším na nějaké další výlety a hlavně s tak báječnými výletníky!!! Holky, bylo to fakt super a doufám, že nás s Kasíkem zase vezmete do party na nějakou další akci!

Lukov -> Milešovka (8,5 km) -> Milešov (11 km) -> Medvědice (15 km) -> Lhota (17,5 km) -> rozcestí (19,5 km) -> Lukov (21,5 km)