Výlet na Karlštejn 8.4.2006

 

Jelikož se počasí tvářilo na sobotu velice dobře, naplánovala jsem první jarní výlet - na Karlštejn. Nakonec se k nám přidala ještě Klára s Calmou a počastí se absolutně překonalo, takže byl na světě výborně strávený den!

Vyrazili jsme všichni hned ráno vláčkem do Černošic a odtud jsme šlapali lesem, loukami, občas vesničkou na Karlštejn.

Tady nás tedy čekalo „milé překvapení“ v podobě tisíce turistů – cesta přímo k hradu vedla davem a v podhradních hospůdkách bylo úplně narváno a lákací tabule byly psány v němčině :o). Ale i přesto nás nalákaly a na chvilku jsme poseděli.

Z Karlštejna se dalo buď jet vláčkem až do Prahy nebo si dát i zpáteční cestu po svých, ale jinou cestou než jsme přišli. No nakonec jsme se rozhodli – díky počasí, prodlouženému času a elánu z prvního výletu, že ještě pošlapeme. Cesta zpátky byla možná ještě pěknější než tam, dokonce na některých místech mě to vyloženě naplňovalo štěstím, jak jsou ty Čechy krásné.

Zpátky do Černošic jsme nakonec dorazili po šesté hodině a ještě jsme zvládli doběhnout vlak :o))) Jakmile jsme se ale ve vlaku uvelebili, dopadla na nás celodenní únava, na psy samozřejmě také a všichni jsme se těšili na vanu a postýlku. Kasík si ustlal již v metru, kdy si lehl úplně ke dveřím, bylo mu jedno, že se za ním stále otvírají a zavírají. Musela jsem ho sama posunout a to se ani nehnul :o)))

Takže výlet na Karlštejn rozhodně doporučuji – dá se i příjemně zkrátit. Jediné překvapení byla ta spousta srnek, které jsme potkávali. Byly opravdu všude a zčista jasna se třeba vynořily na cestě, kde jezdila spousta cyklistů a kde z povzdálí vrčela pila. No asi je nějaká jejich doba :o)))