Závody agility v Chomutově

        V neděli 14.5.2006 jsme se s Kasem na popud Jitky vydali na naše první oficiální závody agility - start v Začátečnících. Závody se konaly v Zelené u Chomutova v naprosto nádherném prostředí. Můj cíl nebyl zrovna vysoký :o))) chtěla jsem dokázat, aby Kasík doběhl celý parkur a hlavně neutekl ze hřiště. Ne, že by normálně utíkal, ale závody jsou přeci jen něco jiného než cvičák, je tam spousta nových pejsků a fenek no a taky háravky :o)
        Háranou fenečku (jak jinak než absolutně úžasnou :o)) samozřejmě objevil hned na začátku, takže jsem se obávala o to víc. Začátečníci startují jako první a běží (v tomto případě) jen jeden běh - kdy tedy jde o všechno. Většinou nebývají zařazeny překážky slalom a houpačka, které jsou ty nejtěžší (tedy aspoň pro valnou většinu). Slalom jsme se snažili trénovat, tak sice pomalu, ale většinou ho proběhneme. Houpačka je ale pro mě zatím nenaučená. No a k mému hned rannímu zděšení jsem zjistila, že houpačka je zařazena :o)
        Takže jsme si prošli parkur "nasucho" a pak už jsem jen čekala, kdy budou hlásit mé jméno. Kasík se na startu tvářil, že se mu jako fakt chce běžet, krásně se soustředil a ukázkově se díval střídavě dopředu a střídavě na mojí kapsu se sušenou plící :o))) Parkur mi přišel docela složitý (a hlavně dlouhý) a potvrdili to i zkušenější mazáci jako je třeba Jitka.
        No nebudu to protahovat :o) Kasík běžel opravdu moc pěkně, jen kdyby se ta panička taky trochu víc snažila. V jednom úseku jsem mu utekla, takže Kas oběhl překážku a museli jsme jí opravit, což nás stálo drahocenný čas. Houpačku kupodivu nějakým záhadným způsobem přelítl (nebylo to ale úplně dobře), takže to nakonec nebyl ten hlavní problém. Takže ve finále jsme získali (pro mě neuvěřitelné) 4. místo (z osmi startujících v naší kategorii). Náš běh nám i Jitka natočila na video, takže ho sem časem přidám. Zatím jen pár foteček jiných pejsků...je vidět, že skáčí opravdu různá plemena.