Harrachov 11.-13.8.2006

     Tak jsem se tak říkajíc po 14ti dnech vrátila na místo činu a s mamčou jsme uskutečnily dlouho plánovaný výlet do Krkonoš - tentokrát do Harrachova, kde jsme chtěly podnikat výlety. I přes šílené předpovědi počasí (mělo souvisle pršet celý víkend) jsme se nakonec rozhodly, že vyrazíme a až na místě uvidíme, zda to půjde nebo ne. Samozřejmě s námi nemohl chybět náš nejlepší přítel - pan Kasík alias Piškot :o)
    Počasí se nakonec umoudřilo a vlastně vůbec nepršelo, ale chladno tedy bylo. V 1000 mnm bylo něco kolem 14ti stupňů a občas foukal i nepříjemný vítr. Ovšem Krkonoše byly opět naprosto úžasné, parťáci (mamča a Kas) ještě lepší, takže se nám oby výlety opravdu vydařily a ani nás nebolí nohy - viď mami :o))) Jen se musím přiznat, že když jsme jeli druhý den lanovkou na Čertovu horu (s Kasem poprvé v životě na lanovce) byla ve mě opravdu malinká dušička. Ovšem zkušený turista Kasík to pravděpodobně vycítil (mimochodem mamča taky a pro jistotu na mě vůbec nemluvila :o), po celou cestu se ani nehnul a jen nevěřícně zíral dolů (a asi si myslel, že tenhle seskok by pravděpodobně nezvládl :o))
    Doufám, že se nám ještě letos podaří někam do hor vyrazit a něco podobného zopakovat. Obě trasy vřele doporučuji - je to naprostý relax pro kancelářské myšky, jako jsme my :o)!!!

První výlet
Harrachov -> podél Mumlavy na Krakonošovu snídani (6,5 km) -> Vosecká bouda (9 km) -> hraniční přechod Tvarožník (9,5 km) -> pramen Labe (11,5 km) -> Labská bouda (12,5 km) -> rozcestí U čtyř pánů (14 km) -> Růženčina zahrádka (15 km) -> chata Dvoračky (17 km) -> rozcestí Ručičky (19 km) -> přes Rýžoviště zpět do Harrachova (24 km)

Druhý výlet
Z Harrachova lanovkou na Čertovu horu -> Studenov (2,5 km) -> rozcestí Ručičky (5,5 km) -> chata Dvoračky (7,5 km) -> Horní Mísečky (13,5 km) -> bývalá Jestřábí bouda (16,5 km) -> rozcestí U čtyř pánů (18,5 km) -> Krakonošova snídaně (21,5 km) -> podél Mumlavy zpět do Harrachova (28 km)