Agility


 

          Už ani nevím, jak jsem vlastně na agility přišla, ale jednou jsme se prostě vydali do Prahy Braníku vyzkoušet, co to vlastně znamená. Kasíkovi bylo tenkrát něco málo přes rok, takže to byl šíleně vitální pejsek a byla to jedna z možností, jak ho unavit. Zde je krátké povídání, jak naše seznámení s překážkami probíhalo.
          Po nějaké době jsem se pak u nás na sídlišti seznámila s holčinou, která má border colii a chodí cvičit agility na Kladno. Tak jsem se rozhodla, že to taky vyzkouším a přihlásila jsem se do kurzu začátečníků. Začátky nebyly vůbec snadné, protože Kase o hodně víc zajímalo prosté běhání, fenky a čuchání a o překážky jevil zájem vždy tak 20 minut (a to byl výkon). Pamlsky a hračky byly sice super vábítko, ale na hodinový trénink to nestačilo. Samozřejmě postupem času začínal ve skákání nacházet zalíbení, zlepšil se nám i vztah a poslušnost a to je přesně ta cesta, jak na agility vyzrát.
          Protože dojíždění na Kladno mi začalo zabírat moc času a mnohdy jsem nestíhala odpolední tréninky v týdnu, začala jsem hledat jiná bližší cvičiště. Nakonec jsem zhruba v květnu 2005 zakotvila na cvičáku v Motole - přesněji Agility Helppes Praha. Cvičí zde (nejen) Zuzka Nedbálková a jsme s ní naprosto spokojení a už rozhodně měnit nebudeme.
 
Co je to agility     Jak a kdy začít
Více informací o agility je na oficiálních stránkách Klubu agility CZ. Pod odkazem "Agility", je spousta užitečných informací, které se mohou hodit.

 

Závody  - agility

2007
7.10.2007 Plzeň Doubravka   LA0 3. místo (8) Petr Rybář Video
9.6.2007 Hop Trop - Roudnice nad Labem Začátečníci LA 1. místo (4)   Video
2.6.2007 Závody Praha Kyje Začátečníci LA 3. místo (10?)   Video
12.5.2007 O Žižkovo oko - Tábor Začátečníci LA 3. místo (11)   Video
2006
21.5.2006 Jarní cena o zlatou podkovu - Praha Chuchle Začátečníci LA 3. místo (11) Alice Glocknerová Fotky a povídání
14.5.2006 O zelenou podkovu - Chomutov Začátečníci LA 4. místo (8) Veronika Vostrá Fotky a povídání
2005
7.5.2005 Neoficiální klubový závod - Kladno Kategorie Junioři  DIS Monika Marková  
Neoficiální klubový závod - Kladno Kategorie Junioři  DIS Monika Marková