Vybavení pro dogtrekking

Postroj GUARD

Popis: Je vyroben ze 100% polypropylenu. Materiál na polstrování je testovaný na oděr,nepoškozuje srst psa, nenamrzá a je minimálně nasákavý. Způsob a typ polstrování jsou chráněny u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR – 13225 - U1 – MTP B68 G 11/02.
Postroj GUARD - je určen pro zapřažení psa ke kolu a pro skioring, caniscross, bikering i scootering. Tento postroj slouží i pro potřeby kynologie jako vodící,stopovací a obranářský postroj. Pro tyto účely se vyrábí i v černé barvě.

 

* Tento postroj je výborný,ale pozor na velikosti. Pro Kasíka jsem původně objednala velikost S, ale musela jsem ji vyměnit za velikost nejmenší, tedy XS.

 

SKI opasek SIMPLE:

Popis: Tento opasek je vylehčená varianta SKI OPASKU (standardního). Dvojitý výlisek je nahrazen PU pěnou krytou z vnějšku PES tkaninou a z vnitřní části PES sendvičem. Popruhy jsou ze stejného materiálu jako Ski šňůry. Konstrukce opasku je chráněna u ÚŘADU PRŮMYSLOVÉHO VLASTNICTVÍ ČR - č.14877/15816

 

* Ski opasek je nepostradatelná součást vodící soupravy. Je možné ho také nahradit bederním popruhem u batohu, ale opasek skýtá řadu dalších výhod, které s batohovým bederním popruhem nedosáhnete.

 

SKI šňůra – pro jednoho psa

Popis: Ski šňůra se používá pro spojení postroje psa a opasku závodníka. Je vybavena gumovým tlumičem nárazů (amortizerem).

 

* Amortizér je na ski šňůře opravdu bezvadná věc, kterou zejména oceníte při sestupech např. po příkrých schodech, kdy vás pes nestáhne s sebou. Samozřejmě ale platí, že povelová ovladatelnost psa musí být na vysoké úrovni. Opět bych ráda upozornila na její velikost. Na obou koncích jsou nezbytné karabiny, které jsou ale značně veliké a pro TT jsou dle mého názoru na hranici, která se dá využít.

 

 

http://www.manmat.cz/