Něco o výcviku

Druhy výcviku          ZZO          ZOP


    V současné době hledám a přemýšlím, kam zase a opět chodit na cvičák. Letos ale už přesně vím, co od něho čekám (žádné víkendy, žádná šílená vzdálenost od domova a ideálně něco zaměřené nejen na služební plemena). Hledání asi nebude jednoduché, ale snad letos konečně najdu nějaký, kde složíme zkoušky. Ráda bych začala zkouškou ZZO a následně ZOP. Samozřejmostí je, že si cvičíme sami, například odložení za chůze musíme fakt trénovat :o)))


    V dubnu 2005 jsme s Kasem začali chodit na cvičák do Stodůlek. Nějaké zkušenosti jsme už měli a tak jsem si moc přála dotáhnout to do konce a složit konečně nějakou tu zkoušku z výkonu. Samozřejmě nějakou základní, jednoduchou. Jenže (samo je to výmluva) cvičák byl o víkendu a pomalu přicházelo léto a s ním dob počastí a tak jsme zasa jako vždycky začali podnikat jiné akce a na cvičák nebyl čas. takže jsme nakonec přestali chodit a zase nic nemáme :o(((


      Zhruba od února 2003 jsme navštěvovali s Kasem základní výcvik v 246. ZKO v Praze na Jižním Městě. Kurz byl určen přímo pro začátečníky, k dispozici byli vždy dva cvičitelé a obsahoval 13 lekcí. Učili jsme se tam základní povely a pro mě bylo hlavně důležité se dozvědět, jak na to všechno jít, protože Kasík byl můj první pes.
    Výhodou bylo i to, že na cvičáku nebyla pouze služební plemena, spíš naopak. Byly tam labradoři, retrívři, teriéři i různí velcí či malí kříženci, takže bylo trochu přihlíženo i k povaze psa.
    Poslední hodinu byla neformální prověrka jednotlivých psů, co vše jsme se naučili. V případě úspěchu pes získal certifikát o absolvování tohoto kurzu. I přes mou značnou nervozitu jsme ho získali :o))), Kasík mě podržel :o)